Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Monday, November 19, 2007

Ruci Tours

Ruci Tours

Το ΄΄RUCI TOURS΄΄ είναι ένα αξιόπιστο και οργανωμένο ταξιδιωτικό και τουριστικό γραφείο με καταστήματα στην Αθήνα και στην Αλβανία, σε Αυλώνα και Χειμάρα .

Έχει πολυτελή εμπειρία στον χώρο του τουρισμού προσφέροντας ολοκληρωμένα πακέτα εκδρομών εσωτερικού και εξωτερικού, έκδοση ακτοπλοϊκών εισιτηρίων καθώς επίσης και Διεθνής Λεωφορειακές Γραμμές σε Αλβανία Ιταλία Βουλγαρία και Τουρκία.
Το ΄΄RUCI TOURS΄΄ απασχολεί προσωπικό 20 ατόμων ως οδηγούς, λογιστές, πωλητές, υπαλλήλους γραφείου και δημοσίων σχέσεων. Έχει στην διάθεση του πάνω από 15 πολυτελή τουριστικά λεωφορεία τα οποία διατίθενται και προς ενοικίαση.
Το γραφείο ειδικεύετε σε πακέτα εκδρομών θρησκευτικού-αρχαιολογικού-εναλλακτικού χαρακτήρα σε Ελλάδα –Αλβανία-Μαυροβούνιο-Κροατία-Δαλματικές Ακτές .

Διαθέτει αξιόπιστους αντιπροσώπους και συνεργάτες σε Ελλάδα και Εξωτερικό όπως
το γραφείο γενικού τουρισμού FIVOS TOURS , TPAINOΣE (πρώην ΟΣΕ) , JONI TRAVEL .
Μέρα με την μέρα η εταιρεία εξελίσσεται όλο και περισσότερο στον τομέα του τουρισμού και των μεταφορών για να ανταπεξέλθει όσο το δυνατόν καλύτερα στις αυξανόμενες ανάγκες των πελατών της.

Αφιερώνει την μέρα της σε σας και την ανάγκη σας για Ενημέρωση, Ψυχαγωγία,
Ξεκούραση και Ανακάλυψη !

ΤΑΞΙΔΕΨΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ………

ΦΙΕΡΙ-ΑΥΛΩΝΑ-ΡΩΜΗ-ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ-ΜΙΛΑΝΟ

ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΦΙΕΡΙ ΚΑΙ ΑΥΛΩΝΑ ΓΙΑ ΙΤΑΛΙΑ!!!

ΤΑΞΙΔΕΨΤΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΥΤΕΛΗ ΠΟΥΛΜΑΝ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΡΩΜΗ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΗΣ ΑΥΛΩΝΑΣ.

ΤΙΜΗ ΕΚΠΛΗΞΗ!!!!

No comments: