Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Monday, February 21, 2011

ερωτικός χάρτης του Σίλβιο

Πώς βλέπει ο Ιταλός πρωθυπουργός τις χώρες της Ευρώπης; Γνωστή ιστοσελίδα προσπάθησε να απαντήσει δημιουργώντας έναν χάρτη που δεν θα άφηνε αδιάφορο κανένα αρσενικό παγκοσμίως. Δείτε τον και στείλτε μας πώς νομίζετε ότι θα ονομάζονταν οι χώρες αν στη θέση του Μπερλουσκόνι ήταν ο Γιώργος Παπανδρέου


Η γνωστή για τους "πειραγμένους" της χάρτες alphadesigner, ξαναχτύπησε. Μετά τον χάρτη του κόσμου, όπως τον βλέπουν οι Αμερικανοί(όπου η Ιταλία για παράδειγμα ονομάζεται "Χώρα Νονών" και η Ελβετία "Μετρητά") και ο χάρτης όπως τον βλέπει το Βατικανό (όπου η Γερμανία ονομάζεται "Όμορφα ψηλά αγόρια"), ήρθε η ώρα για άλλον έναν παράξενο χάρτη.

Η alphadesigner σχεδίασε τον χάρτη της Ευρώπης όπως πιθανότατα τον βλέπει ο μεγάλος λατίνος εραστής και όταν προλαβαίνει πρωθυπουργός της Ιταλίας Σίλβιο Μπερλουσκόνι.

Οι περισσότερες χώρες έχουν στο όνομά τους τη λέξη "αιδοίο", καθώς η τελευταία κυβερνητική θητεία του "Καβαλιέρε" κυριαρχείται από το ροζ χρώμα, ιστορίες για πάρτι οργίων και εσχάτως κατηγορίες για εκπόρνευση ανηλίκων, καθώς ο άτακτος Σίλβιο δεν προσέχει ιδιαίτερα που βάζει την... υπογραφή του.

Στον χάρτη υπάρχει η θάλασσα της "Ρούμπι" η θάλασσα του πάθους, ενώ η Μαύρη θάλασσα ονομάζεται "θάλασσα με τις ιερόδουλες".

Η Ελβετία ονομάζεται "πλούσιο αιδοίο", η Γερμανία "καλοταϊσμένο αιδοίο" και η Ρωσία "αιδοίο των αγωγών".

Ανάλογα ονόματα έχουν και οι χώρες των Βαλκανίων. Η Ελλάδα ονομάζεται "Ψηλομύτικα αιδοία", η Βουλγαρία "πάμφθηνα αιδοία" και η Τουρκία "Μπακλαβά αιδοία".

Βεβαίως υπάρχουν και εξαιρέσεις, σχετικά με τη χρήση του γυναικείου οργάνου αναπαραγωγής στα ονόματα. Η Σιβηρία ονομάζεται "Άνδρες πιο κοντοί από εμένα" και η Ολλανδία "λουλούδια".

Επίσης, σύμφωνα με τον κατά Σίλβιο "Χάρτη της Ευρώπης", η Ιταλία ονομάζεται "Μάμα Μία", η Μεγάλη Βρετανία "Η Βασίλισσα" και η Γαλλία "Η εκθαμβωτική Κάρλα".

Δείτε τον χάρτη και στείλτε μας πως θα ονομάζονταν οι χώρες μέσα από τα μάτια του δικού μας πρωθυπουργού, Γιώργου Παπανδρέου.

No comments: