Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Monday, March 19, 2012

100% επιτυχία!-Ένας ο Υποψήφιος, ένας ο Λαός, ένα το Κόμμα



Να που κάποιοι στα Βόρεια Προάστεια κατάφεραν να ξεπεράσουν το 98% του συντρόφου Βενιζέλου! Κατά τα άλλα από την εποχή του Μπρέζνιεφ είχαμε να δούμε συγκινημένο μοναδικό υποψήφιο. Ούτε ο ΓΑΠ δεν ήταν τόσο συγκινημένος. Παρεμπιπτόντως τον είδα ξανά χθες να ψηφίσει και να λέει ξανά για πολίτες και αλλαγή. Αχ ΓΑΠ, εμείς που πιστέψαμε κάποτε σε σένα νομίζαμε ότι σου έλειπαν οι λέξεις. Μέχρι που ανακαλύψαμε ότι στην ουσία σου λείπουν παντελώς οι σκέψεις…

Ένας ο Υποψήφιος, ένας ο Λαός, ένα το Κόμμα


Συγκινητικές στιγμές σήμερα στην εκλογή του νέου προέδρου του ΠΑΣΟΚ. Την στιγμή που η Χρυσή Αυγή και λοιποί φασίστες οργανώνουν περιπολίες και πολιτοφυλακές υπό την ανοχή της αστυνομίας. Την στιγμή που οι θεσμοί καταρρέουν και το πολιτικό σύστημα ευτελίζεται, το ΠΑΣΟΚ έδωσε μαθήματα δημοκρατίας, διαλόγου, συμμετοχής των πολιτών και ανανέωσης: ένας ο Υποψήφιος, ένας ο Λαός, ένα το Κόμμα. Ein Volk, ein Führer, ein Reich… Griechenland! (Όπως θα έλεγαν και οι αντιδημοκρατικοί Γερμανοί όπου η δημοκρατία λειτουργεί πραγματικά)
Ελπίζω το υγειές κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας να μην μείνει άφωνο σε αυτές τις εκλογές. Ελπίζω η Ευρώπη, έστω και ατελής όπως είναι, να μην αφήσει μόνη την Ελλάδα με τους Βενιζέλους και Σαμαράδες, τους σταλινικούς, τους «λεφτά-υπάρχουν» και τους Ελληναράδες…

No comments: