Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Wednesday, March 14, 2012

Η συγκλονιστική ομιλία του Πούτιν που απέκρυψαν τα Μέσα Ενημέρωσης

Monday, March 12, 2012

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VOnbDC3Xd8M


Σημείωση Αντιπληροφόρησης: Πριν λίγες ημέρες ολοκληρώθηκε η εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη του Προέδρου στη Ρωσία. Δυστυχώς τα Δυτικά ΜΜΕ δεν παρουσίασαν την ομιλία του Πούτιν μετά την νίκη του.

Ο λόγος βρίσκεται στο βίντεο που θα δείτε στο 3ο λεπτό. Τα ΜΜΕ της Ευρώπης και της Ελλάδας ελέγχονται απο τους Νεοταξίτες και τους ανθέλληνες. Οπότε τα "πυρά" του Πούτιν δεν έπρεπε να φτάσουν στην Ελλάδα.

Ένας ακόμη σημαντικός λόγος που δεν το πρόβαλαν είναι για να μην δούν οι Έλληνες πως μεταμορφώνεται μια χώρα όταν έχει πραγματικό ηγέτη και όχι καραγκιόζηδες δεξιούς ή αριστερούς.

Ο ελληνικός λαός σε λίγες εβδομάδες θα αναγκαστεί να διαλέξει ανάμεσα σε καραγκιόζηδες και θα κερδίσει ο πιο απατεώνας. Στο 3ο λεπτό του βίντεο αν προσέξετε φωτογραφίζει ο Πούτιν ποιοί είναι αυτοί που κρύβονται στο παρασκήνιο και "με προβοκάτσιες επιδιώκουν την ισοπέδωσή της ικανότητας της Ρωσίας να αυτοκυβερνάται και να σφετεριστεί την δύναμή της".

Αυτή την ώρα στην Ελλάδα ισοπέδωσαν την ικανότητά μας να αυτοκυβερνηθούμε - εδω και δεκαετίες και τώρα σερνόμαστε δούλοι στους μεγαλοτραπεζίτες της Νέας Τάξης.

Προωθήστε αυτό το βίντεο σε όσα περισσότερα ελληνικά blog μπορείτε περισσότερο. Θα δώσει κουράγιο στον ελληνικό λαό. Επειδή οι μέρες είναι κρίσιμες να θυμίσουμε στους δημοσιογράφους της χώρας οτι είναι το ίδιο συνένοχοι και προδότες με τους πολιτικούς και θα πληρωθούν με το ίδιο νόμισμα.

No comments: