Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Sunday, February 11, 2007

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- NJOFTIM

Note : nepermjet contact@himara.eu erdhi mesazhi i poshtem qe po e publikojme

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Ο σύλλογος Χειμαριοτων «Χειμαρα» στην Αθήνα καλεί τους ψηφοφόρους να συμμετέχουν στις δημοτικές εκλογές στη Χείμαρρα στις 18-02-2007. Για την διευκόλυνση της μεταφοράς θα είναι διαθέσιμα λεωφορεία.
Τα λεωφορεία ξεκινάνε από το πεδίο του Άρεως, άγαλμα της Αθηνάς την Παρασκευή 16-02-2006 και ώρα 19οο. Δηλώστε την συμμετοχή σας στης.
Η επιστροφή γίνετε μετά στην Κυριακή η Δευτέρα. κατά βούληση
Δώστε την πρόσφορα σας για την Χείμαρρα με το ψήφο σας προς τον Βασίλη Μπολάνο, ο μοναδικός που θέλει η γη να πάει στο νόμιμο κάτοχο του

Τηλέφωνα επικοινωνίας 69 44908605
ειδικα κά για Κηπαρό 211 11 97 981

NJOFTIM
Shoqata “Himara” në Athinë fton votuesit të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të datës 18-02-2006. Për lehtësimin e transportit do jenë në dispozicion autobouza falas vajtje ardhje.
Autobuzat nisen nga Pedio tou Areos, shtatorja e Athinasë të premten datë 16-02-2007 ora 1900 dhe kthehen të dielën dat 18-02-2007 ose të hënën, dt 19-02-2006 sipas mundësisë së secilit. Deklaroni pjesëmarrjen tuaj.
Kontriboni për Himarën me votën tuaj për kandidatin Vasil Bollano, kandidati i vetëm që është për abrogimin e ligjit 7501
Telefona komunikimi: 6944908605
Veçanërisht për në Qeparo: 211 11 97 981

No comments: