Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Friday, June 26, 2009

PBDNj Lista e kandidatëve per deputet

Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut mban ne listen zgjedhore numrin: 29

BERAT

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Vangjel

Jorgo

Dule

M

2

Kozeta

Trifon

Nushi

F

3

Arjan

Ali

Hasani

M

4

Llazar

Ndoni

Hoxholli

M

5

Juliana

Mihal

Margariti

F

DIBER

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Vilma

Irakli

Premti

F

2

Kujtim

Veli

Kola

M

3

Abaz

Fiqiri

Cani

M

4

Brunilda

Hajar

Velia

F

5

Saimir

Jakup

Dungu

M

DURRES

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Kristo

Mina

Huta

M

2

Koçi

Apostol

Duka

M

3

Marisola

Jorgji

Xhimitiku

F

4

Heroina

Hysen

Duka

F

5

Gentian

Arif

Baku

M

6

Aleksandro

Qiro

Koçi

M

7

Leonora

Stefan

Aleksi

F

ELBASAN

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Thoma

Jani

Jani

M

2

Altin

Stavri

Kënuti

M

3

Ylli

Xhemal

Muça

M

4

Erida

Cani

Toska

F

5

Anila

Adem

Uku

F

6

Jani

Hodo

Sulollari

M

7

Andrea

Petrit

Sallufi

M

8

Dritan

Ilija

Kako

M

9

Rezarta

Bardhi

Bashllari

F

FIER

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Vangjel

Jorgo

Dule

M

2

Thoma

Jani

Melo

M

3

Mariglen

Vasil

Andrea

M

4

Jorgo

Panajot

Pantazo

M

5

Kristo

Spiro

Dapi

M

6

Juljano

Aristotel

Krongo

M

7

Anila

Themi

Piperi

F

8

Vasil

Petro

Jani

M

9

Anila

Vasil

Karavaqiri

F

10

Kostaq

Gaqi

Sylari

M

11

Andrea

Pilo

Dollakaj

M

12

Julinda

Bako

Gjonja

F

13

Zhanjeta

Raif

Shkurta

F

14

Enkeleda

Ali

Fejzulla

F

GJIROKASTER

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Vangjel

Jorgo

Dule

M

2

Kristostom

Thodhori

Kamberi

M

3

Ilektra

Dhimitri

Qiqi

F

KORCE

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Vangjel

Jorgo

Dule

M

2

Thanas

Çomo

Poçi

M

3

Andrea

Llambi

Miço

M

4

Gjergji

Panajot

Leka

M

5

Arben

Mihal

Ilia

M

6

Edlira

Andrea

Kaçi

F

7

Lefter

Dhimiter

Tanellari

M

8

Jonida

Janaq

Stojanoski

F

9

Ana

Ilia

Gjoci

F

10

Gjergji

Janaq

Tane

M

KUKES

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Dylber

Isuf

Dafku

M

2

Abdyl

Rexhep

Peka

M

3

Edona

Flamur

Doci

F

LEZHE

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Sokol

Ndue

Marku

M

2

Adelina

Luigj

Brunga

F

3

Ilir

Kole

Marku

M

4

Gjovalin

Preng

Valca

M

5

Viktor

Dode

Gjoci

M

6

Lindita

Ded

Valca

F

SHKODER

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Tom

Gjeke

Curraj

M

2

Mirela

Mit'hat

Brajoviq

F

3

Luk

Pjeter

Gjini

M

4

Agim

Marash

Dokaj

M

5

Bashkim

Sulejman

Asllanaj

M

6

Loreta

Ismajl

Hajkoja

F

TIRANE

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Leonard

Foto

Solis

M

2

Jani

Ilija

Mavromati

M

3

Evgjeni

Aleks

Kota

F

4

Vera

Koli

Gjoni

F

5

Andrea

Mihal

Çeko

M

6

Eriselda

Sotir

Dhamo

F

7

Sidorela

Sadik

Pejtamalli

F

8

Vasil

Foto

Vasili

M

9

Ermelinda

Pirro

Sholla

F

10

Thanas

Niko

Dupi

M

11

Vladimir

Andrea

Puka

M

12

Armina

Shefqet

Murati

F

13

Pandeli

Thodhori

Nano

M

14

Elkida

Kristofon

Robo

F

15

Ilia

Thoma

Baxho

M

16

Mirush

Kajmak

Çela

M

17

Selman

Veip

Komani

M

18

Arjeta

Osman

Ndrico

F

19

Spartan

Vasil

Kashuta

M

20

Elena

Kristaq

Kroqidhi

F

21

Hristo

Stavro

Zoto

M

VLORE

Nr në listë

Emri

Atësia

Mbiemri

Gjinia

1

Vangjel

Jorgo

Dule

M

2

Harallamb

Thoma

Pandeki

M

3

Andrea

Vasil

Qirjo

M

4

Andon

Foto

Neço

M

5

Kristo

Sotir

Kaishi

M

6

Marika

Jorgo

Nathanaili

F

7

Vasil

Pavllo

Marga

M

8

Lefko

Vasil

Gjiknuri

F

9

Jorgo

Nasho

Xhomaka

M

10

Lindita

Llukan

Nasi

F

11

Mimoza

Lefter

Guveli

F

12

Alqi

Foto

Papa

M

No comments: