Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Thursday, August 26, 2010

Nje pyetje e "thjeshte"dhe dy pergjigje (marre nga komentet) si dhe nje pyetje pa pergjigje

"Teli doli nga kisha e gjithe shenjtoreve, ne krahet e shokeve te tij, i percjelle nga gjithe Himara, i mbuluar me flamurin e tij dhe nen tingujt e hymnit te tij"

1. Anonymous said...

Kisha nje pyetje dhe shpresoj qe dikush te jape nje pergjigje te llogjikshme. Perse Bollano, Dule nuk moren pjese ne varrimin e djalit te vrare nese iu dhimbs aq shume?! Nuk kishin kohe? Ishin te zene? Nuk ishin ne ato momente ne Shqiperi?

Pyetje e thjeshte

Mali i Vetetimes

Pergjigje:
1.
Anonymous said...
Une nuk e di nese Vasili dhe Vangjeli ishin apo jo te pranishem ne varrimin e Telit, po di me siguri qe ata bene shume me teper per kujtimin e tij se sa nje prani passive ne ceremonine mortore. Veprimi i tyre dhe i gjithe himarioteve beri qe vdekja e Telit te mos mbetet nje kapitull i rendomte ashtu sic shqiptaret po perpiqen ta paraqesin po te jete nje simbol i luftes per te drejtat tona, per ato te drejta qe per ti mos i mohuar Teli dha jeten. Tek e fundit, Teli nuk shkoi vetem me karron e komunales ne shtepine e fundit, po doli nga kisha e gjithe shenjtoreve, ne krahet e shokeve te tij, i percjelle nga gjithe Himara, i mbuluar me flamurin e tij dhe nen tingujt e hymnit te tij, pra ne menyren me dinjitoze, ashtu si nje hero i vertete. prandaj pyetja jote eshte thjesht pjese e atij procesi te ulet dhe kadaverik qe shqiptaret po kerkojne te bejne me kete krim barbar.


2. Anonymous said...
Ο Βασίλης κι ο Βαγγέλης παρευρέθησαν στην κηδεία του Αριστοτέλη.
Το ότι κάποιοι φτάνουν στο σημείο να λασπολογούν με τόσο φθηνά ψέματα είναι ενδεικτικό της κατάστασης που έχουν καθημερινά να αντιμετωπίσουν αυτοί οι 2 άνθρωποι και όσοι μετέχουν του ίδιου αγώνα!!!

http://www.youtube.com/watch?v=rBjcVVcgQOs

Pyetje pa pergjigje: a kishin autoret e krimit fushepamje per te evituar aksidentin?

2 comments:

Anonymous said...

Πού είναι Bollano και Ντούλε στο βίντεο;. Εγώ δεν τους βλέπω. Παρακαλώ, μην διαγράφετε τα σχόλιά μου :)

akroqeravnos said...

Κύριε άγνωστε, έχει όρια κάθε υπομονή. Πύρες απάντηση, τώρα αρκετά ασχοληθήκαμε με σένα