Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Tuesday, February 19, 2013

Provokim i Plarent Shehut: mashtron dhe merr interviste z. Papa sikur perfaqeson sitin aftonomi.gr-


Προβοκάτσια της «SHEKULLI» εις βάρος της «Αυτόνομης»


Απίστευτο. Δημοσιογράφος της αλβανικής εφημερίδας «Shekulli» παρουσιάστηκε στον βουλευτή Επικρατείας της Χρυσής Αυγής κ. Χρήστο Παππά ως συνεργάτης της aftonomi.gr, προκειμένου να εξασφαλίσει συνέντευξή του, για το μέσο το οποίο εργάζεται.

Ο γνωστός για τις ανθελληνικές του ανησυχίες, Plarent Shehu, απέστειλε στις 14/12/2012 e-mail στον βουλευτή της Χρυσής Αυγής, ως Λεωνίδας Καρδερίδης, συντάκτης της aftonomi.gr.
Υπάρχει όμως και συνέχεια. Αφού εξασφάλισε με δόλιο τρόπο την συνέντευξη, ο ίδιος είχε το θράσος να επικοινωνήσει στις 7/1/2013, επίσης μέσω e-mail, με την aftonomi.gr, ζητώντας να συνεργαστεί μαζί μας, αναφέροντας πως είναι «υποστηρικτής της ιδέας για τη δημιουργία του κράτους της Ηπείρου».
Η aftonomi.gr, δηλώνει πως θα κινηθεί νομικά κατά του συγκεκριμένου δημοσιογράφου, που παραβίασε ασύστολα την δημοσιογραφική δεοντολογία, που προφανώς είναι άγνωστη στον αλβανικό τύπο.

No comments: