Kush kerkon te largoje bustin e deshmorit te Gjuhes greke Aristotel Guma?

H προτομή του εθνομάρτυρα Αριστοτέλη Γκούμα

Procedeengs of The III Panhimarjot Conference -

http://www.himara.eu/adver/KHimariot/konferenca3_1.html

Llambro Ruci shvlefteson "argumentat" e Kristo Frasherit, Luan Malltezit, Shaban Sinanit etj

Le të thonë sa të duan Kristo Frasheri, Luan Malltezi, Shaban Sinani etj.se gjuha e parë në Himarë është shqipja dhe më pas greqishtja. E kjo është thënë qartësisht, por vendosmërisht, pa ekuivoke dhe duke e faktuar

Regjistrimi i popullsise-Presidenti Topi: presione nga qarqe ultranacionaliste

“Ndjeshmëria e madhe është sepse nga individë të qarqeve ultranacionaliste tentohet të bëhet një politikë presioni dhe deformacioni të një procesi që duhet të jetë nacional dhe ligjor” Presidenti la të kuptohej se ai ishte ishte edhe për deklarimin e lirë të etnisë dhe fesë

Ivanov: "ende në rajonin tonë qarqet ultranacionaliste veprojnë në dëm të vendeve të tjera".
(Shqip)

In contrast with 52-personality peticion, in the report of Europian Commission it is said that:

There is a lack of accurate data on minorities in Albania. This situation is expected to be addressed by the conduct of a population census in 2011, respecting international standards including the principle of free self-identification. This census will include optional questions on the ethnic origin, religious affiliation and mother tongue of respondents.

Pse nuk i jepet shtetesia shqiptare fortlumturise se tij Anastasios?

Lufta midis civilizimeve ne Shqiperi e gjen shprehjen ne luften frontale te qarqeve ateiste dhe antikrishtere qe perfaqesohen deri ne kupolen e shtetit per 20 vjet rresht dhe kontrollojne totalisht mediat.
S ipas raportimeve te ShIK-ut dhe shtypit, fondametaliste musilmane kane marre shtetesi shqiptare, kurse kryepeshkopi dekorohet nga Presidenti por ende nuk i ploteson kushtet per shtetesi megjthe qendrimin permanent prej 19 vjetesh ne Shqiperi !!!!


Friday, May 10, 2013

Lista e kandidateve per deputet te minoritetit etnik grek per zgjedhjet e 23 qershorit 2013


PBDNJ-OMONIA
MEGA
Qarku Vlore
 1. Vangjel Dule
 2. Vasillaq Bollano
 3. Elsa Guxo
 4. Vasillaq Kajo
 5. Llambi Subashi
 6. Ilia Kallanxhi
 7. Jorgo Jani
 8. Anest Korreta
 9. Elisabeta Konomo
 10. Lefter Xoro
 11. Kozeta Statha
 12. Edmond Milori
 13. Stavro Gjino
 14. Bardha Bullari
 15. Elidon Bulla

 1. Kristo Kiço
 2. Niko Kuri
 3. Melina Miçoni
 4. Lefter Anagnosti
 5. Jorgji Nikolla
 6. Urania Shendi
 7. Aleksander Guma
 8. Bernard Koço
 9. Vasilika Noni

Qarku Gjirokaster
 1. Alqiviadhi Puli
 2. Thoma Binjaku
 3. Mirela Hoxhaj
 4. Odeta Sufati
 5. Aristidh Proko

 1. Filipos Ruxho
 2. Koço Koti
 3. Urania Toli
 4. Jorgo Jani
 5. Anisa Eftimi

Qarku Korçe
 1. Thanas Poci
 2. Arben Ilia
 3. Xheni Prenda
 4. Gjergji Leka
 5. Albert Zguri
 6. Lefter Tanellari
 7. Iliana Nakolli
 8. Thoma Marku
 9. Adriana Kreka
 10. Eleni Note

 1. Petrika Tanushi
 2. Kristaq Argjiri
 3. Maria Peshtani
 4. Vasil Nikolla
 5. Nikolin Bardhi
 6. Natasha Naçi
 7. Nertil Molla
 8. Bledi Dumbo
 9. Evanthia Buzuka

Qarku Tirane
 1. Evgjeni Kota
 2. Thoma Melo
 3. Mariana Bonjaku
 4. Vasil Papajorgji
 5. Eli Peci
 6. Endri Pano
 7. Anxhelina Zhidro
 8. Spiro Qatipi
 9. Anisa Papadhima
 10. Vasil Vasili
 11. Flora Papa
 12. Gjergji Theodhosi
 13. Eksana Qirici

 1. Leonard Mitro
 2. Eniana Dupi
 3. Dhionis Goci
 4. Mihallaq Ceko
 5. Rajmonda Panajoti
 6. Dhimitri Llazari
 7. Eliona Lici
 8. Besmir Sholla
 9. Petro Zafiri
 10. Magdalena Lani
 11. Dhrino Lici
 12. Henki Papa
 13. Elona Llaci
 14. Jorgo Zisi
 15. Jorgo Boli
 16. Angjeliqi Peci

Qarku Durres
 1. Naim Loci
 2. Shaqir Uruci
 3. Anisa Meta
 4. Albert Simaku
 5. Gjergji Gerco
 6. Apostol Duka
 7. Kleopatra Maro
 8. Kristaq Kikli
 9. Alen Frasheri
 10. Mimoza Mema
 11. Artur Beqo

Qarku Elbasan
 1. Yzeir Fetahu
 2. Hysmete Toska
 3. Irena Bradhi
 4. Marko Mufali
 5. Lulezim Sulollari
 6. Emilian Sotiri
 7. Etleva Kenuti
 8. Marsilda Beti
 9. Nazif Lleshi
 10. Gazment Xhaka

Qarku Kukes
 1. Prend Gjoni
 2. Gjovalin Valca
 3. Eritjana Prenga
 4. Drita Suta
 5. Ernest Rica

Qarku Shkoder
 1. Erogen Brajoviq
 2. Valbona Mehmeti
 3. Bashkim Asllanaj
 4. Senad Pellumaj
 5. Anita Xhahysa
 6. Lirim Hasaj
 7. Klodiana Lishi
 8. Gjelosh Dokaj

Qarku Fier
 1. Liljana Decolli
 2. Piro Jano
 3. Juliano Krongo
 4. Anila Piperi
 5. Luljeta Myrto
 6. Mariglen Andrea
 7. Nasi Ciroku
 8. Athina Cera
 9. Mondi Liko
 10. Gjergji Hila
 11. Stela Sila
 12. Vasil Jani
 13. Aurel Bozo
 14. Artan Nika

Qarku Diber
 1. Kujtim Kola
 2. Dashnor Aliu
 3. Irena Manjani
 4. Astrit Suçi

Qarku Lezhe
 1. Prend Gjoni
 2. Gjovalin Valca
 3. Eritjana Prenga
 4. Drita Suta
 5. Ernest Rica

No comments: